Пандемія не вщухає
    22 Березня 2021

    Пандемія не вщухає

    Здавалося б, із початком вакцинації проти COVID-19, світ може нарешті видихнути: вірус скоро буде переможено. Втім, у Європі спалахнула третя хвиля поширення коронавірусу, про що заявили на брифінгу Єврокомісії. А головний інфекційний лікар США пророкує нову хвилю у країні вже за кілька тижнів. 

    Набирає нових обертів коронавірус і в Україні. Майже щоденно кількість нових хворих перевалює за 15 тисяч — це при тому, що рекордною цифрою з початку пандемії була цифра 16,2 тисячі осіб. Понад чотири тисячі хворих щодня госпіталізують. При цьому, на сьогодні вакцинувалися першою з двох дозою вакцини лише 111 тисяч українців. 

    Найбільше випадків захворювання — понад тисячу на день — фіксують у Київській, Львівській, Одеській, Дніпропетровській та Житомирській областях та в місті Києві. У «червону зону» перейшли Київська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області. Запровадили локдаун і у столиці. Над посиленням заходів безпеки міркують у Одесі.

    В опорних лікарнях Києва для хворих на коронавірус не вистачає місць. В одній із них — Олександрівській лікарні — під реанімацію переробили горище. Лікарі-інфекціоністи стверджують, що не бачили такого напливу хворих у жодну з хвиль. Про ситуацію у київських лікарнях нам розповів реаніматолог Володимир Лиходієвський

    «Лікарня завалена, реанімація заповнена. У колег з іншої опорної лікарні теж майже 100-відсоткова завантаженість. Поки що ми справляємося — встигаємо пролікувати пацієнтів до того, як взяти нових. Черги до реанімації немає, проте вона постійно заповнена на свій максимум. 


    Виклик прийнято: дивіться документальні історії про вірус, що нас змінив


    Я дуже боюся, що пацієнтів стане більше. Адже відсутність місць у реанімації не є підставою для відмови у переведенні до реанімації. Я розумію, що більш як десять я не потягну — пацієнти лежатимуть на підлозі та в коридорах, а ми не хочемо цього допустити. Відчувається, що медперсонал втомився. Жартуємо, що техніка — також, бо почала виходити з ладу. Відчуваю своє безсилля і маю відчуття страху за те, що буде далі. 

    Протягом минулого, січневого, локдауну ми встигли пролікувати та виписати всіх пацієнтів, що захворіли до карантину — і ситуація покращилася. Прямо зараз введений нині локдаун не допоможе, але він врятує нас за місяць, бо кількість нових хворих має зменшитися. Режим “червоної зони” має згладити криву захворюваності та допомогти виграти час. Проте свого максимального розширення моє відділення вже досягло — ми не поставимо двохярусні ліжка та не прибудуємо нові кімнати. Але у місті ще можна встигнути переобладнати якісь лікарні та відділення під ковід, довезти кисень».

    На знімку фотографа Євгена Малолєтки, який знімає перебіг пандемії в Україні для Associated Press, зафіксована ситуація в одній з Івано-Франківських лікарень. 


    Дивіться також:

    Спаси і сохрани

    Вражаючий фоторепортаж про боротьбу з COVID-19 в українських лікарнях

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00