Передова у вогні

  Передова у вогні

  Шестеро людей загинули, знищено понад сотню житлових і дачних будинків — такі попередні наслідки масштабної лісової пожежі у Новоайдарському районі Луганської області, що спалахнула 6 липня. 

  За словами голови Нацполіції Ігоря Клименка, серед можливих причин — умисний підпал, необережне поводження з вогнем і погодні умови. Разом із ДСНС, Нацполіцією та місцевою владою з пожежею бореться навіть армія. Станом на 8 липня до ліквідації залучено понад 440 військових та близько 60 одиниць техніки. 

  В епіцентрі подій перебуває, зокрема, 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр». За словами прес-офіцерки бригади Ірини Рибакової, військові допомагають гасити пожежу авторозливними станціями, які під тиском подають воду, водночас відрізаючи охоплену вогнем частину лісу від населених пунктів за допомогою інженерних машин розгородження, які валять дерева. Натомість безпілотники допомагають локалізувати вогонь та передбачити напрямок його поширення. Наразі найбільше постраждали села Осколонівка та Капітанове. В разі необхідності сили ООС готові залучити ще більше техніки та військових. 

  Фотокореспондент «Укрінформу» Олексій Ковальов зняв це фото 7 липня біля селища Метьолкіне, за кілька кілометрів від самого пекла:

  «Коли почалася пожежа, я одразу під’їхав максимально близько. Сильний вітер миттєво ніс стіну вогня. Аби не ризикувати, зробив велику частину зйомки з відстані 200 метрів. Пізніше перекрили і цю частину. Крізь дим і вогонь пролітали тільки пожежники і поліція».


  Дивіться також форотепортаж: Лісові пожежі знищили поселення православної спільноти на Поліссі


  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00