Переписати пам’ять
  The New Yorker 20 Липня 2020

  Переписати пам’ять

  Майкл Спектер — The New Yorker

  Зигмунд Шиллер провів перші два роки світової війни у ґетто, а наступні два — переховувався у лісах Галичини. У 1942 році його, п’ятнадцятирічного хлопця, відправили у концентраційний табір. І ось він, дорослий чоловік, стоїть на кухні та мовчить у відповідь на питання доньки про те, що пережив під час Голокосту. Ось він, громадянин Ізраїлю, не зважає на сирени, які щорічно вмикають у пам’ять про загиблих. Ось він, мовчить все життя, навіть коли про пережите його запитує дружина. 

  Його донька Даніелла не розуміє, чому він не говорить. Не може ж він не пам’ятати. Щоби розібратися, Даніелла стає нейробіологинею і перебирається до Нью-Йорка — працюючи в Медичній школі Ікана, вона намагається зрозуміти, як вдається іншим людями те саме, що і її батькові: відділити травматичні спогади від емоцій та болю. Переписати пам’ять. 

  Як змінювалося уявлення про пам’ять? Як наш мозок запам’ятовує? Як знищити страх? І про що мовчить Зигмунд Шиллер? Читайте мовою оригіналу в історії від New Yorker.


  Наша команда запустила щотижневу розсилку цікавих текстів топових світових медіа The Story. Розсилаємо її щовихідних більш як 1500 читач(к)ам. Приєднуйтеся! Тут можна подивитися, який вигляд мають ці листи, а за цим посиланням підписатися.


  Фото: Josef Astor / The New Yorker

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00