Пласти уяви
  Віталій Карась 4 Лютого 2021

  Пласти уяви

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У січні відзначився фотограф з Івано-Франківська Віталій Карась. 

  «За прогнозами, для січня то мав бути аномально теплий день. Обіцяли +10, і десь так воно й було — дивина для середини зими. Я вирішив поїхати за місто, погуляти на природі. Під Франківськом є популярне місце, куди місцеві їздять відпочивати, — Вовчинецькі гори. Втім, того дня там майже нікого не було. Прогулюючись берегом Бистриці-Надвірнянської, я не очікував зняти щось цікаве, навіть камеру здебільшого не діставав з кишені.

  Вже повертаючись вздовж берега назад, я помітив чіткі смуги землі, льоду і води, в якій відбивалося небо. Заповнюючи кадр, вони вишикувалися у єдину площину, водночас додаючи об’єму. Рутинно зробивши декілька фото, я пішов собі далі. І лише вдома, переглядаючи на камері відзняте, помітив, яку цікаву ілюзію можна побачити на цій світлині».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00