Пулітцер-2020: Двобій із кораблем
  ProPublica 17 Червня 2020

  Пулітцер-2020: Двобій із кораблем

  Т. Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі — ProPublica

  По груди у воді, тремтячи у вирі уламків і сміття, моряки навпомацки пробивалися до трапа на верхню палубу. Старшина першої статті Александр Воен розумів — його хлопці просто зараз можуть потонути. Ухопивши найближчого за футболку, він шпурнув його до трапа на верхню палубу. Попри зламану у трьох місцях ногу, він і далі висмикував їх із темряви одного за одним.

  Глухої ночі 17 червня 2017 року есмінець США USS Fitzgerald борознив Південнокитайське море, коли його протаранило втричі більше вантажне судно. 30-тонний контейнеровоз ACX Crystal зробив у його боці пробоїну розміром із фуру. Семеро моряків загинули. Зіткнення стало найгіршою за чотири десятиліття аварією на американському флоті. А вже за два місяці есмінець USS John S. McCain втратив десятьох членів екіпажу після зіткнення з іншим торговим судном. Обидва міноносці вартістю майже два мільярди доларів кожен, захищені однією з найдосконаліших систем оборони, належали до найсильнішої морської армади у світі. Як могли вони не помітити наближення вантажних суден, які постійно передавали власні координати у глобальній навігаційній мережі? 

  За розслідування смертельних морських аварій на славнозвісному 7-му флоті США у Тихому океані журналісти ProPublica Т. Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі отримали Пулітцерівську премію-2020 з журналістики у номінації «Національний репортаж». Матеріали у вільному доступі можна прочитати мовою оригіналу за посиланнями на сторінці премії.

  Ілюстрація:Denís Galocha / ProPublica

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00