Пулітцер-2020: Найтемніший секрет Гуантанамо
  The New Yorker 23 Червня 2020

  Пулітцер-2020: Найтемніший секрет Гуантанамо

  Бен Тауб — The New Yorker

  В’язницю на базі ВМС США у затоці Гуантанамо на Кубі американці створили 2002 року для утримування підозрюваних у терористичній діяльності. Військова юристка Даєн Бівер підготувала законодавче обгрунтування для застосування особливих технік дізнання, зокрема — примусової наготи, щоденних двадцятигодинних допитів, удушення водою, замороження, ненадання медичної допомоги тощо. Затверджуючи ці техніки, тодішній міністр оборони США Дональд Рамсфелд на полях написав: «Чому стояння обмежене 4 годинами? Пропоную 8-10». 

  Затриманого № 760 прозвали «Подушкою» — після багатотижневих тортур йому видали подушку, яка довгий час була його єдиною власністю. Жодних молитов. Жодного душу тижнями. Насильницьке годування під час мусульманського посту. Його тримали поперемінно у гарячих і холодних камерах, сліпили мигалками та глушили хеві-металом, поливали крижаною водою. Мавританець Мохамеду Салахі став найтемнішим секретом «американської інквізиції» — буцімто найціннішого бранця Америки понад 14 років, по суті, утримували нізащо, приховуючи все те пекло, яке йому заподіяли. 

  За моторошну історію людини, яку викрали і роками катували у в’язниці Гуантанамо, Бен Тауб отримав Пулітцерівську премію-2020 з журналістики у номінації «Нарис». Поглянути Молоху в очі можна, прочитавши текст мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація: Tyler Comrie / The New Yorker

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00