Розчинення

  Розчинення

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У червні відзначився тернопільський фотограф Володимир Полиняк.

  «Тернопіль — місто однієї великої водойми. Тернопільському ставу приблизно стільки ж років, як і самому місту: його створили в середині XVI століття в заплаві річки Серет як оборонну ланку від нападів турків і татар. Нині, коли українські літа все більше нагадують пекло, 300 гектарів води для багатьох містян перетворилися на оборонну ланку від градусів Цельсія. 

  Це фото я зняв у гідропарку Топільче, прилеглому до міського ставу, де у холодну пору року зазвичай фотографую клуб загартувальників “Нептун”. Людей на каналах було досить багато, більшість смагли у високій траві, хтось пірнав у воду. Я побачив, як літній чоловік пливе на спині, і ця мить, світло й атмосфера надзвичайно вразили мене. Змучена спекою людина повертається у затишне лоно природи, де поволі забувається і розчиняється».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00