Русанівський міст
  Вадим Циркалюк 13 Лютого 2020

  Русанівський міст

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до вуличної фотографії. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники спільноти спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У січні найкращим став знімок киянина Вадима Циркалюка.

  Вадим почав знімати стріт два роки тому і каже, що цей напрямок у фотографії став для нього школою майстерності: «Поворотним моментом для мене був фільм про Джеймса Нахтвея “Військовий фотограф” — людей та їхні емоції у ньому знімали з гранично близької відстані. Вражений, я почав цікавитися репортажним стилем зйомки. 

  У вуличній фотографії важливо зловити момент. Цей кадр я зробив з мосту на Русанівці. Вже закінчував зйомку цього дня, але раптом стих вітер і погода перетворила воду на дзеркало, обіцяючи цікаві кадри з відзеркаленням. Я продовжив знімати, коли помітив, як з-під мосту виплив на човні рибалка. Саме це допомогло побудувати у фотографії сюжет».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00