Сі-Бриз
  Андрій Дубчак 10 Липня 2019

  Сі-Бриз

  В акваторії Чорного моря поблизу Одеси тривають багатонаціональні військові навчання «Сі-Бриз». Вже 22 роки їх спільно організовують США та Україна. До окупації Криму навчання проводили зокрема і на території півострова. 

  Цього року у навчаннях «Сі Бриз-2019» поряд з українськими та американськими військовими відпрацьовують завдання на суші, воді та в повітрі 3 тисячі армійців з 19 країн. Серед них: Велика Британія, Грузія, Греція, Данія, Франція, Канада та інші. 

  Фотограф і кореспондент «Радіо Свобода» Андрій Дубчак вийшов у море разом із командою корабля морської охорони «Павло Державін». Перед командою стояло завдання відпрацювати у складі тактичної групи бойові артилерійські стрільби у морі.

  «Артустановок на кораблі дві — кормова і носова. АК-230 — це 30-мм корабельна зенітна артилерійська установка радянського виробництва, але оснащена вже сучасними електронними системами керування. Швидкострільність — 2000 пострілів на хвилину, ефективна дальність вогню — 6,8 кілометра, — розповідає Андрій. — Я довго шукав через потужний зумовий об’єктив мішень серед моря — білу пінопластову кулю. Кажуть, що вона досить велика. Коли «Павло Державін» почав стрільбу, виявилося, що це напрочуд гучно. І несподівано, навіть коли очікуєш пострілу».

  Цей знімок автор зробив уже під час швартування корабля морської охорони «Павло Державін» в пункті постійного базування, у Військовій гавані порту Одеси.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00