Спогади
  Катерина Москалюк 14 Травня 2021

  Спогади

  Упродовж 1944-46 років з українських етнічних земель на Закерзонні, що тепер належать до Польщі, поляки вимушено виселили в Україну близько пів мільйона українців. Серед них була і родина Марії Смук — так вони потрапили у село Плебанівка на Тернопільщині, де зроблено цю світлину.

  Сьогодні 80-річна пані Марія пригадує, як її родині вдалося врятуватись від масового вбивства у ніч на 17 квітня 1945 року, коли польський бандитський загін розстріляв кількасот українців у її рідному селі Пискоровичі. Вона й досі не може без сліз пригадувати тогочасні події.

  Авторка світлини Катерина Москалюк, журналістка і документальна фотографка зі Львова. З 2018 року працює фотожурналісткою у мультимедійному ресурсі «Локальна історія». Роботи Катерини публікували у виданнях Bird in Flight, Заборона, The Ukrainians, Куншт, Фокус та інших, а також демонстрували на міжнародних виставках, серед яких Фотовернісаж на Покрову, Life Press Photo та Sony World Photography Awards.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00