Труба
  4 Грудня 2020

  Труба

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У листопаді відзначився київський фотограф Владислав Мусієнко. 

  «Протягом року я не раз минав це місце неподалік Совського кладовища. Цю трубу і жінку або жінок, які зазвичай продають тут штучні і живі квіти. Настрій від місцини завжди мало оптимістичний. Цього разу на задньому плані диміла пожежа. Я їхав на кладовище на роковини смерті близької людини і мав камеру тільки в телефоні. Але композиція в голові склалася, тому зняв, чим було. 

  Для мене цінність цього кадру — у висококонцентрованому, втім, абсолютно буденному абсурді. Брудне узбіччя, поросла травою купа сміття, труба з нізвідки у нікуди, пожежа в будинку та неприродна яскравість квітів, яка ріже око. Пожежу насправді гасили, але за трубою пожежників не видно. Такий похмурий символізм».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00