Війни і радості
  Андрій Дубчак 6 Червня 2019

  Війни і радості

  Андрій Дубчак ― фотограф і кореспондент Радіо Свобода. Займається мультимедійним напрямом на сайті. Лауреат конкурсу Lovie Awards у номінації «Інтернет-відео».

  «У березні 2018 року я робив репортаж про життя та війну у Водяному, що біля Маріуполя. Провів тиждень з морськими піхотинцями у цьому селі, знімав і писав про їхній побут. Крім нас, там лишалося усього з десяток цивільних. Серед них ― баба Зоя, як її називали військові. Жила в потрощеній обстрілами хаті сама ― чоловік і сини померли, донька з онуками після початку війни поїхала до Росії.

  Усе життя баби Зої звелося до городу і господарства: кози, свині, качки, кури. Її кіт, перманентно наляканий обстрілами, часто й дико нявчав. Жінка його виходжувала як могла ― давала пігулки, обробляла ушкоджене уламками тіло мазями, які брала у військових. Вона втратила все через війну, але раділа, коли бачила, що котові стає краще. Попри все, баба Зоя лишилася людиною».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00