Вкрадений півострів
  18 Березня 2021

  Вкрадений півострів

  18 березня 2014 року у Росії підписали несумісний з міжнародним правом «Договір про прийняття Криму до складу Росії». Таким чином остаточно завершивши окупацію півострова. За день до цього росіяни закріпили на адмінбудівлі Бахчисарая два прапори — Росії та Автономної Республіки Крим. Цей момент зафіксував український фотограф і відеограф Євген Малолєтка, який співпрацює з Associated Press, Der Spiegel, а також з ООН і ОБСЄ. 

  Наприкінці лютого 2014 року російські військові без розпізнавальних знаків захопили стратегічні об’єкти та військові частини Збройних Сил України у Криму. 16 березня на території півострова та в Севастополі провели незаконний референдум про статус Криму, за результатами якого Росія й включила півострів до свого складу. Утім саме це голосування і факт  «приєднання» Криму до Росії не визнали 100 країн, які підтримали резолюцію Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України». Незаконною окупацію півострова визнали також Євросоюз, ОБСЄ і НАТО. Проти Росії ввели ряд санкцій. 

  Через окупацію з півострова виїхали більше як десять тисяч українців. Кримські татари, які є корінним народом Криму, за свою незгоду із окупацією зазнають політичного переслідування

  Зараз півострів має проблеми із забезпеченням водою та електроенергією, брак води спричиняє невідворотні екологічні наслідки. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00