ЮНІСЕФ і криваве золото
  Reportagen 22 Листопада 2019

  ЮНІСЕФ і криваве золото

  Даніель Пунтас Бернет, Ханнес Грасеґґер, Федеріко Франкіні ― Reportagen / Colta.ru

  Куб зі стороною близько 20 метрів, завважки 160 тисяч тонн — така маса чистого золота, добутого людством за всю історію. У ній все — від вашої обручки й до Голокосту та хрестових походів. Золото майже незнищенне і нікуди не зникає. «Кривавим» його називають, якщо заради нього вбивали, грабували, піддавали тортурам. Втім, після процесу очищення у печі афінажного заводу воно потрапляє на ринок позбавленим будь-якої історії та вини. Проба 999,99 — ні краплі бруду. Усі домішки, які могли би видати сумнівне походження металу, після афінажу зникають. Але не зникає пам’ять. Адже кров’ю заплямоване не золото  — а руки злочинців.

  Який зв’язок між літнім представником однієї з найповажніших бізнес-сімей Німеччини, мисливицею за військовими злочинцями та повстанцями у Конго? У своєму репортажі, нагородженому Цюрихською журналістською премією, три автори об’єдналися, аби розслідувати вагу й чистоту золота у швейцарській афінажній індустрії та золотих копальнях Конго, де його добувають діти під дулами автоматів інших дітей — охоронців — під час однієї з найкривавіших воєн останніх двох століть.

  Російське видання Colta.ru опублікувало найкращі історії швейцарського журналу «Репортажен» (Reportagen), знаного за свої високоякісні журналістські розслідування. Читайте одну з них у перекладі російською за посиланням.

  Фото — AFP / East News

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00