Захистити Стерненка
  Олександр Хоменко 16 Червня 2020

  Захистити Стерненка

  «Це наша спільна перемога!» — о пів на першу ночі написав у Facebook  громадський активіст Сергій Стерненко. Він повідомив, що голова Шевченківського суду зобов’язався ініціювати перегляд рішення щодо запобіжного заходу. Таку обіцянку той дав на відеозаписі, який зробив, особисто приїхавши до суду. Стерненко подякував тим, хто його підтримує, і пообіцяв повідомити про час наступного засідання суду. 

  Від ранку понеділка, 15 червня, і до самої ночі в Києві тривала акція на підтримку Стерненка, якого звинувачують у вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Цього дня Шевченківський суд столиці приймав рішення про обрання запобіжного заходу — засідання тривало понад 12 годин. Увесь цей час під будівлею суду залишалися активісти. 

  Після полудня медіа та соцмережами почали ширитися фотографії, на яких двоє поліціянтів б’ють лежачого протестувальника. Внаслідок сутичок поліціянти затримали п’ятьох осіб. Пізніше стало відомо, що поліція Києва відсторонила правоохоронців, які били учасника акції.

  Близько 22-ої години Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення задовольнити клопотання прокуратури про обрання активісту Сергію Стерненку запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем реєстрації на 60 діб. 

  Сторона захисту заявила, що таку ухвалу суду неможливо виконати: офіційно Стерненко зареєстрований на території військової частини в Одесі, де не має права проживати. «Потім прокурори будуть казати, що я не виконую умов домашнього арешту, та проситимуть вже тримання під вартою», — написав Сергій у Facebook.

  Після такого судового рішення активісти, які вимагають справедливого розгляду справи, вирішили не розходитись і вже вночі продовжили протест спершу під будинком генпрокурорки Ірини Венедіктової, пізніше — біля дому Президента Володимира Зеленського. 

  Протягом усього дня хід подій фіксував фотограф Олександр Хоменко. Публікуємо його репортаж. 

  Нагадаємо, Сергія Стерненка — громадського активіста та колишнього очільника осередку «Правого сектору» в Одесі, який, зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували, — підозрюють в умисному вбивстві під час нападу на нього і незаконному носінні холодної зброї. 

  У 2018-му на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з яких він смертельно поранив одного з нападників. Другий учасник нападу згодом втік з України. Активіст наполягає, що діяв у рамках самозахисту, і звинувачує у замовленні нападів мера Одеси Геннадія Труханова. Стерненко також заявляє про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00