Замуровані живцем
  LIGA.net 21 Січня 2020

  Замуровані живцем

  Дмитро Фіонік

  «В Україні узаконені довічні тортури. І це не алегорія, а юридичний факт», — так починає свій репортаж Дмитро Фіонік. І розповідає історію створення серії портретів тих, хто відбуває довічне покарання — у січні в стінах українського парламенту відкрилася виставка Олександра Чекменьова «Вихід до світла. Історії 40 не святих».

  «За кожним портретом — людська доля. Виставка теж має свою долю. Її ідея виникла спонтанно. Ще влітку правозахисниця Яна Баранова разом зі священиком Юрієм Чорнобровим планувала відвідати своїх підопічних. Про ці плани Юрій Чорнобров розповів у барі своєму давньому знайомому, президенту Союзу дослідників сучасного мистецтва Геннадію Козубу. Після фрази отця Юрія про те, що в поїздку можна буде взяти фотоапарат, Геннадій Козуб зателефонував ще одному знайомому — фотографу Олександру Чекменеву. З цього все і почалося».

  Протягом п’яти днів команда сфотографувала й сповідувала близько 50-ти довічно ув’язнених, відвідала п’ять колоній в різних областях України, проїхала 2 тисячі кілометрів і розчарувалася в навігаторі Google. Дмитро Фіонік розпитав їх про особистий інтерес до теми і те, про що мовчать портрети довічників. 

  Читайте текст мовою оригіналу на Liga.net.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00