Життя як диво
  Reporters & Ліга.net 8 Серпня 2020

  Життя як диво

  Короткий курс про світи, з яких до нас приходять діти

  Луїзі Браун 42 роки. Вона стала першою людиною, народженою від штучного запліднення. «Моя мати Леслі Браун пішла до лікаря, потерпаючи від депресії. Причиною була її нездатність народити дитину. Коли вони з моїм батьком Джоном почули про експеримент, він подарував їм надію», — напише Луїза на своє 40-річчя в The Independent.

  Дев’ять років Леслі з чоловіком намагалися зачати дитину. Непрохідність маткових труб унеможливлювала здійснення мрії, та жінка була готова на все, щоб стати мамою.

  Друге ім’я Луїзи — Джой. Тобто радість. «Її народження принесе радість багатьом людям», — говорили фізіолог Роберт Едвардс і гінеколог-хірург Патрік Стептоу, які й винайшли технологію запліднення поза тілом.

  «Щодня жінки й чоловіки розпочинають цю подорож. Спочатку їм треба набратися сміливості і визнати, що в найінтимнішій сфері їхнього життя дещо не працює. Потім звернутися до лікарів та спеціалістів. Дехто приховує це від найближчих друзів та сім’ї», — каже Луїза.

  В Україні кожна десята пара стикається з проблемами репродуктивної системи. Але говорять про це відкрито — одиниці. Тому що боляче, а подекуди й соромно. Часто жінки сміливіші у своїй відвертості. І якщо слухати їх, то можна зрозуміти, що кожна така подорож до батьківства — це історія не лише про прагнення зрештою взяти на руки власну дитину, а й про пошуки себе та стосунки в парі, про суспільство та його страхи і, звісно, — про відвагу.

  Читайте спільний спецпроєкт Reporters та Ліга.net — про довгий шлях до батьківства з його непростими відкриттями.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00