Жити далі
  Сергій Коровайний 19 Червня 2020

  Жити далі

  Сергій Коровайний — український фотограф, знімає для Радіо Свобода, Ukraїner, The Gate Agency та Reporters, продюсер New Cave Media. У 2015-му Сергій майже рік фотографував табір «Лісова Застава» у Київській області, куди волонтери-педагоги привозили дітей переселенців із найгарячіших точок охопленого війною Донбасу.

  «Нашвидкуруч влаштований із військових наметів, цей табір у сосновому лісі під Димером став справжньою тихою гаванню для сотень донбаських дітей. Тут вони мали змогу перевести подих, відпочити, отримати психологічну допомогу. Один із психологів розповідав мені, як вони видавали дітям водяні пістолети і влаштовували справжні баталії, аби дати вихід накопиченим негативним емоціям. 

  Поволі табір розширювався, замість наметів дітей приймали вже відремонтовані будинки раніше закинутого санаторію. “Лісова Застава” поволі перетворилася на повноційний рекреаційно-реабілітаційний центр. Окрім переселенців, стали приймати дітей військових, учасників російсько-української війни. Знімаючи трансформацію цього затишного прихистку, я подружився там майже з усіма. Жив у таборі тижнями, палив вогнища і купався влітку, ходив на лижах і топив лазню взимку. Прокласти місток довіри допомогла спільна батьківщина — адже я також народився і виріс на Донбасі, хоча й поїхав звідти ще перед війною».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00