
Зумовлено пандемією
Час нової реальності. Рівно рік тому, 12 березня 2020-го, в Україні оголосили перший карантин, аби стримати пандемію COVID-19. Він мав би тривати усього три тижні, та переріс у багатомісячну боротьбу з невідомим. За рік протистояння коронавірус діагностували у понад 1,4 мільйона українців, майже 28 тисяч із них померли.
Наразі офіційна статистика свідчить про третю хвилю коронавірусу. Найшвидше COVID-19 поширюється у Закарпатській та Івано-Франківській областях. Тут реанімації опорних лікарень заповнені на 100% і чи не щодня збільшується кількість важкохворих, яким не вистачає місць у стаціонарі.
Із кінця лютого 2021 року країна почала вакцинувати проти коронавірусу медиків та військових. Тих, хто тримає оборону на передовій у лікарнях та на Донбасі, щеплюють індійською вакциною «CoviShield», яка є аналогом розробленої Оксфордським університетом вакцини «AstraZeneca». Втім дата початку масової вакцинації населення досі невідома. Охочі стати у чергу на безкоштовне щеплення можуть подати онлайн-заявку на порталі держпослуг «Дія».
На фото: За місяць після оголошення карантину на в’їздах і виїздах з великих міст з’явилися контрольно-пропускні пункти. Пасажирам автомобілів, що проїжджали повз, вимірювали температуру і могли оглядати речі. У разі виявлення людей з важкими ознаками захворювання працівники КПП мали викликати «швидку допомогу».
Також читайте та дивіться документальний проєкт Reporters. про перший рік пандемії:
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.
А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.
На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.
Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.