Звільнені з піратського полону
  5 Лютого 2021

  Звільнені з піратського полону

  У ці дні лютого 2009 року українські моряки — члени екіпажу сухогрузу  «Фаїна» — нарешті змогли повернутися додому після чотирьох із половиною місяців полону. 

  Це фото було зроблене з американського військового корабля, який прибув для надання медичної допомоги членам команди судна «Фаїна». 

  Судно «Фаїна» пірати захопили 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. На борту «Фаїни» були 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси, які Україна продала Кенії. На момент захоплення на судні перебувало троє росіян, один громадянин Латвії і 17 громадян України. Капітан судна — громадянин РФ Володимир Колобков — помер від серцевого нападу. 

  На початку лютого 2009 року пірати Сомалі одержали $3,2 млн викупу за судно і покинули його. Після цього «Фаїна» почала рух своїм ходом у кенійський порт Момбаса. За тиждень у міжнародний аеропорт «Бориспіль» прибув літак зі звільненими з піратського полону моряками.

  Фото УНІАН

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00