Стерненко
  23 Лютого 2021

  Стерненко

  Сім років і три місяці ув’язнення, а також конфіскація половини майна. 23 лютого суд в Одесі засудив 25-річного активіста та блогера Сергія Стерненка у справі про викрадення людини. Його звинувачували у причетності до викрадення та катування Сергія Щербича, керівника одеського відділення проросійської партії «Родіна», повідомляє ВВС Україна. Активіста затримали прямо у залі суду, сторона захисту готує апеляцію. 

  У квітні 2015 року, за кілька днів до того, як Щербич мав стати депутатом однієї з райрад Одещини, його запросили на зустріч, а потім  вивезли у невідомому напрямку з мішком на голові: били та вимагали відмовитися від мандату. Як стверджує слідство, одним із нападників на проросійського політика був Сергій Стерненко. 

  Сам активіст, як і сотні людей, які прийшли підтримати його під залу суду, стверджує, що справа проти нього сфабрикована. За словами Стерненка, за цим рішенням нібито стоять одіозний мер Одеси Геннадій Труханов, заступник голови Офісу президента Олег Татаров та генпрокурорка Ірина Венедіктова. 

  Справа Щербича — не єдине, у чому звинувачують одного з лідерів одеського Євромайдану. Проти Стерненка, зокрема, також відкрите провадження про перевищення самооборони, яке завершилося смертю людини. Весною 2018 року на активіста втретє напали озброєні люди. У ході самооборони Стерненко наніс одному з нападників, Івану Кузнєцову, ножові поранення, від яких той помер. Волонтер наполягає на тому, що хотів зупинити, а не вбити кривдника. І підкреслює, що його власні звернення до суду та слідчих органів про притягнення до відповідальності тих, хто замовляв напади на нього, досі стоять на місці. 


  Дивіться також:

  Захистити Стерненка

  Справедливого розгляду справи активістам доводиться вимагати протестами — фоторепортаж Олександра Хоменка

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00